2115/892
Gebrüder Cosack
Bordlampe med stel af messing, fod og skærm af hvidlakeret metal. Udført hos Gebrüder Cosack. 1950'erne. H. 27.
Kunstner rettet d. 7/4.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud