Étienne Tournès (f. Seix 1857, d. 1931)
Portræt af en kvinde i lyserød kjole med blomster. Sign. E. Tournès. Olie på lærred. 65×54.
Enkelte minimale stødmærker, det ene med perforering. Enkelte minimale reparationer. Retoucheringer. Mindre krakeleringer. Mindre rammedele medfølger. Forrenset.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021