861/​1328

Rakel Carlander (f. 1903, d. 1992)

Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik i grønne nuancer. Sign. monogram RC. Udført i Sverige, 20. årh. 340 × 92.

For konditionsrapport kontakt afdeling.

Design, 3. december 2015

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

24.000 DKK