2032/​282

Japansk Okimono af udskåret elfenben i form af mand med vifte. Sign. Meiji 1868–1912. H. 15.

Mangler genstand i venstre hånd. Manglende dekoration på fod, lille hul herfra. Højre hånd ikke original? Gulnet. Tørhedsrevner.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK