2415/234
Samling på to par og en enkelt Louis XVI lysestage af tin. 18. årh. slutning. H. 18–22,5 cm. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Et par stager borede til el.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud