2014/​250 Kinesisk plakette af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med legende børn og digt. Usigneret. 20. årh. Lysmål 74×21.

Be­skriv­el­se

Kinesisk plakette af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med legende børn og digt. 20. årh. Lysmål 74×21.

Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag