1816/531
Maryan (f. Nowy-Sacz, Polen 1927, d. New York 1977)
Uden titel. Sign. Maryan 70. Akvarel og gouache på papir. Lysmål 30×22.
Proveniens: Kunstneren Theo Wolvecamp (1925–1992). Provenance: Privatsamling, Holland.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 17. april 2018
Vurdering
Hammerslag