2440/892
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-5” Bordlampe af messing med skærme af hvid-, rød- og blålakeret metal. Trykknapafbryder på fod. Udført hos Louis Poulsen. H. 61.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Stel løst i base. Skruer skal strammes. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Hammerslag
18 bud
1114437 | ||
890462 | ||
1114437 | ||
911586 | ||
1114437 | ||
936267 (Autobud) | ||
1114437 | ||
936267 (Autobud) | ||
1114437 | ||
936267 | ||
1114437 (Autobud) | ||
936267 | ||
1114437 (Autobud) | ||
936267 | ||
1114437 (Autobud) | ||
802930 | ||
1114437 | ||
988456 |