893/​185

Vacheron & Constantin

Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld, hvid skive med romertal og små sekunder, signeret Vacheron & Constantin, Geneve, forgyldt værk signeret Vacheron & Constantin, 1884 Deposé, serienr. 302113, støvkapsel af guld. Alle kapsler nummereret 302113. 1905–1910. Vægt i alt 120 g. Kassediam. 53 mm.

Armbåndsure, 25. februar 2020

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

16.000 DKK