2027/902
Skønvirke konsol af cubamahogni, front med skuffe samt to døre, indvendig med hylder. Top af rødbroget stenplade. 1920erne. H. 86. B. 110. D. 55.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og kantafslag. Topplade med afslag.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag