2425/​863

Maurice Burke

Et sæt på seks stole af hvidt plast på drejesokkel af hvidlakeret stål, løse hynder betrukket med grå uld. Model 115. Designet 1960. Udført hos Arkana. (6)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Auktion
Kategori
Vur­dering

6.000 DKK

Solgt

Hammerslag

3.000 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
3.000 DKK