1811/2053
Herrearmbåndsur af stål. Model Roadster XL, ref. 2618. Automatisk kronografværk med dato. Lys urskive med sorte romertal. Sort rem af præget skind med foldespænde. Urets B. 40 mm. 2000'erne.
Manual, to ekstra remme samt rensesæt medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Overfladiske ridser. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 14. marts 2018
Vurdering
Hammerslag