2426/816
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Højdejustérbart foldebord af mahogni med sammenklappeligt stel samt skindstrop. Udført og mærket hos Rud Rasmussen Snedkerier. H. 48. B. 52. L. 71.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Enkelete varmemærker.
Moderne kunst og design, 25. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
18 bud