2139/​598

Mogens Hertz (f. København 1909, d. Gudhjem 1999)

Udsigt over vand ved aftentide. Sign. Mogens Hertz 56. Olie på lærred. 27×46.

Behov for let overfladerensning. Misfarvninger.

Moderne kunst og design, 28. september 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

14 bud

3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK
2.900 DKK
2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK