2439/1811
Dansk snedkermester
Lille sidebord af mahogni med underligende hylde. Kant af messing. H. 55. L. 45. D. 30.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||