2439/​1812

Lysberg, Hansen & Therp

Skænk af kirsebærtræ og nøddetræ, front med fem låger med hængsler af messing og låse af stål. Indvendigt med opbevaringsrum. Udgået og mærket hos Lysberg, Hansen & Therp. H. 73. D. 42. L. 275.

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Fire nøgler medfølger.

Eftersyn
Fra i Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?