1850/8661
Foldbar etui af læder hvori fotos af Frederik VIII og dronning Lovisa. Fotos Daim. 6,5 cm. Etui 9,5×9,5 cm.
Proveniens: Hendes Højhed Prinsesse Elisabeth til Danmark (1935–2018).
Fremstår med alders- og brugsslitage.
H.H. Prinsesse Elisabeth til Danmark, 13. december 2018
Vurdering
Hammerslag