2148/42
“Dalgas” Bestik af sølv. Cohr. 20. årh.s begyndelse. Vægt ekskl. dele med stål ca. 1240 g. (68)
Bestående af 4 middagsskeer, 12 frokostgafler, 12 dessertskeer, 12 frokostknive, 12 teskeer, 12 kagegafler, 1 barneske, 3 saltskeer.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag