1803/​2023

Perrelet

Herrearmbåndsur af stål (DLC). Model Turbine Playing with Fire, ref. A8008/1. Mekanisk automatik værk. Roterende sort skive med forgyldt indeks og forgyldte visere. Sort gummirem med sort (DLC) foldespænde. Limiteret edition 563/888. Ca. 2016

Proveniens: Ure fra Reeslev. Bredgade 19. København under konkurs. (Vejl. udsalgspris. 48.510 kr.)

Dette emne handles i fuldmoms

Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår nyt og ubrugt.

Armbåndsure, 17. januar 2018

Vur­dering

16.000–18.000 DKK

Hammerslag

14.500 DKK

14.500 DKK
14.000 DKK
13.500 DKK
(Autobud) 13.000 DKK
13.000 DKK
12.500 DKK
12.000 DKK
11.500 DKK