1803/2023
Herrearmbåndsur af stål (DLC). Model Turbine Playing with Fire, ref. A8008/1. Mekanisk automatik værk. Roterende sort skive med forgyldt indeks og forgyldte visere. Sort gummirem med sort (DLC) foldespænde. Limiteret edition 563/888. Ca. 2016
Proveniens: Ure fra Reeslev. Bredgade 19. København under konkurs. (Vejl. udsalgspris. 48.510 kr.)
Dette emne handles i fuldmoms
Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår nyt og ubrugt.
Armbåndsure, 17. januar 2018
Vurdering
Hammerslag