12141/77
Anne Nilsson (f. 1953)
Tre “Sommerso” vaser af klart og farvet glas fra serien “Simley Face”. Sign. AN, Orrefors, hhv. nr. 4714–21, 4712–26 og Y713–21. Udført hos Orrefors. H. 11–14,5. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Den sorte med enkelte chipafslag.
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag