2418/​290

Samling lysesakse af messing, en stemplet Lasse, primært 18. årh. L. 15,5–18 cm. Derudover to barokform lysesakse, 20. årh. L. 20 cm. (6+2) E4

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

10 bud

855127 750 DKK
801213 (Autobud) 700 DKK
855127 700 DKK
801213 650 DKK
855127 (Autobud) 600 DKK
801213 550 DKK
855127 (Autobud) 480 DKK
801213 460 DKK
855127 420 DKK
801213 400 DKK