1439/​1706

Fransk kamingarniture af forgyldt bronze, bestående af kaminur med skive af hvid emalje samt et par kandelabre, hver med tre lysarme. Sign. Rue St. Honore 20, Paris. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 44. (3)

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte hak på skiven. Optræksnøgle og Pendul medfølger.

Varia, 25. september 2014

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

3.600 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK