1948/146
Empire pillespejl i ramme af mahogni, todel spejlfelt, top dekoreret med vase og guirlander. Ca. 1820. H. 141. B. 48.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag