2432/35
Fransk skrivebord af rosentræ med beslag af forgyldt bronze, sarg med skuffe. Louis XV form, 19. årh.s slutning. H. 75. L. 104. B. 66.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet.
Vurdering