2125/9072
Fransk urgarniture af forgyldt bronze med putti, bestående af kaminur med skive af hvid emalje og et par kandelabre, hver med fem lysarme. 19. årh.s slutning. Kandelabre H. 50. Kaminur H. 37. B. 43. D. 17. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Optræksnøgle og Pendul medfølger. Glasset i bagdøren er revnet.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag