2439/​1630

Richard Grigg, Andover

Engelsk standur i kasse af mahogni, skive af forgyldt og graveret messing, delvis forsølvet timekrans med romer og arabertal, værk med bemalet månefase, kalender og minutviser. Sign. Richard Grigg, Andover. H. 228. B. 53. D. 28.

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. To lodder og Pendul medfølger.

Fra i Lyngby

Ure ▸ Standure

Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?