1244/1500
Mangearmet Buddha af forgyldt bronze. 19.-20. årh. H. 33.
Proveniens: Erhvervet af nuværende ejers forældre under en rejse til Nepal i 1970'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 1. november 2012
Vurdering
Hammerslag