2434/​797

Gunnar Nylund (f. Paris 1904, d. 1997)

Bordlampe af stentøj, dekoreret med mørk glasur med lyse elementer. Sign. Udført og stemplet hos Nymølle. H. eksl. fatning 45. Hvid plisséskærm medfølger.

Enkelt afslag på fodrand. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

178112 1.100 DKK
1024485 1.050 DKK
806657 1.000 DKK