1504/79
A. E. Kieldrup (f. Haderslev 1827, d. København 1869)
Sommerdag på Bornholm. Sign. A. E. K. Olie på papir monteret på træ. 18×27.
Retoucheringer. Revner. Behov for let overfladerensning. Afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 19. januar 2015
Vurdering
Hammerslag