2422/896
Dansk møbeldesign
Et par Art Deco natskabe af elm og sortlakeret træ. 1920–30'erne. H. 51,5. B. 52,5. D. 38. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelt finérskader.
Moderne kunst og design, 28. maj 2024
Vurdering
Hammerslag