Torbjørn Afdal (f. Voss 1917, d. Oslo 1999)
“Conglo”. Sofabord med stel af Rio-palisander og løs plade af beton med forskellige sten. Udført for Bruksbo, Norge. 1960erne. H. 49. L. 150. B. 75.
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Litteratur: Katalog fra Bruksbo, Norge. Maj 1969.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Effekter der er lavet af riopalisander eller indeholder dele af træsorten, kræver et CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land udenfor EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse. Yderligere information kan fås på opfordring.
Moderne kunst og design, 5. maj 2015
23 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||