1803/1665
Et par alterstager af messing, kannelerede stammer på trepas fodstykker, støbte med buster af Jesus, Maria og Josef. 19. årh.s slutning. H. 51 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag