Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
En fisker og fiskerkoner ordner net. Sign. Carl Locher 89. Olie på lærred. 28,5×42.
Mindre retoucheringer samt enkelte med let forrensning..
812818 |