1826/578
Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
Komposition. Sign. Ejler Bille 75, E.A. Litografi i farver. Lysmål 29×52.
Litteratur: Moestrup nr. 18.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 26. juni 2018
Vurdering
Hammerslag