2149/136
A. P. Madsen (f. København 1822, d. sst. 1911)
“Ved Furesø”. Sign. A.P.M. 1868. Olie på lærred opklæbet på malepap. 28,5×42.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud