2412/142
Harald Holm (f. Horne 1866, d. Genova 1920)
Opstilling med ananas og citron. Sign. Harald P. Holm. 1901. Olie på lærred. 35×53.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Mindre afskalning/stødmærker
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag