2139/192
William Hammer (f. København 1821, d. sst. 1889)
En blomstrende rhododendron. Sign. W. H. Olie på lærred. 53×41.
Mindre afskalninger og ridser langs kant. Minimale krakeleringer samt områder med tyndere bemaling.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud