Viggo Johansen (f. København 1851, d. sst. 1935)
Fra et køkken - antageligt Brøndums gamle køkken i Skagen. Sign. V. J. 80. Olie på lærred monteret på lærred. 24×33,5.
Nærværende motiv relaterer til et andet lignende værk solgt Bruun Rasmussen auktion 757, 2006 nr. 1102 med titlen “Interiør fra Brøndums køkken”.
To små buler. Behov for rensning.
17 bud
815067 | ||
107745 (Autobud) | ||
815067 | ||
107745 | ||
815067 (Autobud) | ||
107745 | ||
815067 (Autobud) | ||
860134 | ||
815067 (Autobud) | ||
860134 | ||
815067 (Autobud) | ||
860134 | ||
815067 | ||
860134 | ||
815067 | ||
898539 | ||
1024242 |