Kristian Zahrtmann (f. Rønne 1843, d. København 1917)
Portræt af en ung mand. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. 24,5×20.
Mindre krakeleringer samt enkelte minimale afskalninger/ridser. To mindre retoucheringer, enkelte minimale stødmærke, samt enkelte mindre buler. Behov for let overfladerensning.
888409 (Autobud) | ||
937400 | ||
888409 | ||
937400 | ||
998214 |