I. L. Jensen (f. København 1800, d. sst. 1856)
Opstilling med hvide og lyserøde roser i en fletkurv. Sign. I.L. Jensen. Olie på træ. 33×42.
Krakeleringer. To mindre afskalninger. Retoucheringer.