1322/1587
Kinesisk ur af cloisonne emalje og forgyldt bronze dekoreret med fugl og blomster samt visere i form af drager, fransk værk. Ca. 1900. Diam. 13 cm.
Nøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 30. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
37 bud