1917/1545
Sydøstasiatisk Martaban krukke af grøn/brun glaseret keramik dekoreret med ornamentik. 17/18. årh. H. 30 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag