2022/116
Engelsk rejseskriveskrin af valnøddetræ, front med to låger bag hvilke brevordner, kalender og mekanisk skuffe. 19. årh.s slutning. H. 34. B. 34. D. 25.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag