872/​228

Et par svenske prismelampetter af forgyldt bronze hver med to lysarme, behængt med prismer. 19. årh. H. 72. (2)

Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk

Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

35.000 DKK