2249/932
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
Komposition. Sign. Carl-Henning Pedersen 1985, 216/250. Litografi i farver. Lysmål 58×45,5.
Undersøgt i ramme. Falmet.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag
21 bud