2031/44
Rococo flisebord af bemalet træ, plade med 24 hollandske manganfarvede fliser af fajance. Fliser 18. årh. Bord 20. årh. H. 74. L. 85. B. 59.
Brugsslitage. Flere fliser med revner og reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag