1904/​1502

Et lampetter af forgyldt bronze og porcelæn, støbt med urner, ørnehoveder og bladværk, porcelæn dekoreret i farver og guld i Sevres maner med blomster, hver med to lysarme. Louis XVI form. 20. årh. H. 43. (2)

Huller til ledninger. Minimal brugsslitage.

Varia, 24. januar 2019

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK