1904/1502
Et lampetter af forgyldt bronze og porcelæn, støbt med urner, ørnehoveder og bladværk, porcelæn dekoreret i farver og guld i Sevres maner med blomster, hver med to lysarme. Louis XVI form. 20. årh. H. 43. (2)
Huller til ledninger. Minimal brugsslitage.
Varia, 24. januar 2019
Vurdering
Hammerslag