2008/306
Italiensk kunstner, 20. årh.
Siddende kvinde med mynde. Figur af hvidmalet terrakotta. Sign. M.A. De Martino. H. 31. L. 56.
Mindre afslag på hundens bagben. Mindre afskalninger. Malet op?
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag