2008/​306

Italiensk kunstner, 20. årh.

Siddende kvinde med mynde. Figur af hvidmalet terrakotta. Sign. M.A. De Martino. H. 31. L. 56.

Mindre afslag på hundens bagben. Mindre afskalninger. Malet op?

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

700 DKK

700 DKK
(Autobud) 650 DKK
600 DKK
500 DKK