2008/​306 Italiensk kunstner, 20. årh.: Siddende kvinde med mynde. Figur af hvidmalet terrakotta. Sign. M.A. De Martino. H. 31. L. 56.

Be­skriv­el­se

Siddende kvinde med mynde. Figur af hvidmalet terrakotta. Sign. M.A. De Martino. H. 31. L. 56.

Mindre afslag på hundens bagben. Mindre afskalninger. Malet op?

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

700 kr.

700 kr.
(Autobud) 650 kr.
600 kr.
500 kr.