1917/883
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Studio”. Standerlampe af kobber og sortlakeret metal, skærm indvendig orangelakeret. Udført hos Fog & Mørup. 1960'erne. H. 150/161.
Litteratur: Fog & Mørup katalog ca. 1969, s. 38.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 23. april 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
43 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||